RADA RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 67 W POZNANIU

Roczna wysokość składki na fundusz RR:

50zł na pierwsze dziecko

25zł na drugie i kolejne dziecko w szkole

Konto bankowe Rady Rodziców

(uwaga – jest nowe od bieżącego roku 2020/2021)

30 1610 1133 2003 0200 0160 0001

Z dopiskiem: imię i nazwisko dziecka, klasa

e-mail: rada.rodzicow.sp67.gim12@gmail.com

facebook.com/RadaRodzicowSP67Poznań

CO ROBIMY JAKO RADA RODZICÓW?

• Działamy, aby nasza szkoła była jeszcze lepsza dla dzieci!

• Z funduszy zebranych od Państwa organizujemy i dofinansowujemy różnorodne wydarzenia szkolne

• Wspieramy szkołę i nauczycieli w realizacji ich pomysłów dla naszych dzieci

• Wspieramy i finansujemy inicjatywy Samorządu Uczniowskiego

• Regularnie, raz w miesiącu spotykamy się by działać aktywnie dla naszej szkolnej społeczności

Co udało nam się zrobić w roku 2019/2020?

– kupiliśmy kanapy i sofy do wypoczynku uczniów w szkole (6 000,00 zł)

sfinansowaliśmy szkolne wydarzenia takie jak: (2 100,00 zł)

·         pasowanie klasy 1

·         pasowanie klasy 4 i 7

·         Liga Klas

·         Dzień Edukacji Narodowej

·         Dzień Pluszowego Misia

·         Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

– tradycyjnie już zorganizowaliśmy akcję mikołajkowo-świąteczną z kiermaszem, pieczeniem pierników i występami dzieci (1 200,00 zł)

– zakupiliśmy nagrody na konkursy (1 300,00 zł)

·         recytatorskie

·         kolęd i piosenek świątecznych

·         świąteczne (przebrania, wystrój sal)

·         „Jaka to melodia?”

·         Dni Bezpiecznego Internetu

·         Wirus Komputerowy

·         Mikołajkowe Zawody Pływackie

·         konkurs plastyczny MDK

– nagrodziliśmy wyróżnione dzieci na koniec roku szkolnego, kupiliśmy nagrody pożegnalne dla odchodzących klas 8 (ok. 9 000,00 zł)

– zamówiliśmy tzw. pinsy z logo szkoły, które otrzymują na pamiątkę wszyscy odchodzący uczniowie; od nowego roku wręczane będą przed egzaminami 8-klasistów (ze względu na opłacalność zamówienie zrobiliśmy dla kilku roczników „z góry” -2 000,00 zł)

– wypłaciliśmy klasom BONUS „KASA WRACA DO KLASY” (3 200,00 zł)

– doposażyliśmy szkołę w kosze do segregacji śmieci, instrumenty muzyczne (2 500,00 zł)

– wsparliśmy finansowo uczniów w szczególnej potrzebie (390,00 zł)

– corocznie wspieramy naszych Katechetów w organizacji szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych – w zeszłym roku przeznaczyliśmy na to budżet 1 000,00 zł, ale ze względu na brak możliwości realizacji (przejście na naukę zdalną) na wniosek Katechetów przekazaliśmy te środki na wsparcie Domu Chłopaków w Broniszewicach prowadzonego przez siostry zakonne

– dołożyliśmy małą cegiełkę do dwóch akcji charytatywnych organizowanych przez naszych  Katechetów m.in. akcja „Opatrunek” (200,00 zł)

Wiemy, że ze względu na Covid rok szkolny 2020/2021 będzie wyjątkowy.

Ale to nie znaczy, że nic nie możemy zrobić dla naszych uczniów!

Co planujemy na rok szkolny 2020/2021?

– sfinansowaliśmy już zakup mobilnych wieszaków na ubrania do wszystkich sal szkolnych
(4 000,00 zł)

– kupujemy na bieżąco nagrody na konkursy szkolne (m.in. biblioteczne, ok. 2 000,00 zł)

– doposażymy szkołę w rzeczy uatrakcyjniające naukę naszym dzieciom (np. naklejki na schody
z tabliczką mnożenia czy ważnymi datami; teatrzyk Kamishibai dla klas 1-3; instrumenty muzyczne; stojaki rowerowe; ekran; etc. 8 000,00 zł)

– zakupimy książki do biblioteki szkolnej – uzupełnimy księgozbiór w pozycje najbardziej oczekiwane przez dzieci (4 000,00 zł)

– wesprzemy działanie naszego ogródka szkolnego i świetlicy (800,00 zł)

– wyjątkowo nie możemy w tym roku zorganizować naszej akcji kiermaszu świątecznego, ale tradycyjnie zakupimy choinki do szkoły by wprowadzić trochę atmosfery świątecznej naszym dzieciom (250,00 zł)

– mamy nadzieję, że odbędą się wyjątkowe jak zawsze, organizowane przez naszych katechetów,  szkolne Rekolekcje Wielkopostne z zaproszonymi gośćmi (1 000,00 zł)

– mamy nowy pomysł na „Budżet Uczniowski” – czyli wsparcie konkretnych pomysłów zgłoszonych przez uczniów (kto jak nie oni widzą najbardziej swoje szkolne potrzeby?) i wyłonionych w konkursie w kategoriach klas 1-3 i 4-8 (po 2000zł)

– będziemy współfinansować nowy sztandar szkoły podstawowej z okazji 30-lecia jej istnienia (4 000,00 zł)

– wesprzemy wszelakie wydarzenia szkolne, które będą mogły się odbyć z uwzględnieniem panujących zasad  (2 000,00 zł)

– tradycyjnie nagrodzimy uczniów na zakończenie roku szkolnego oraz pożegnamy uroczyście
8-klasistów (10 000,00 zł)

– nagrodzimy najlepszą klasę w konkursie Samorządu Uczniowskiego „Liga Klas” (250,00 zł)

– wypłacimy bonus „KASA WRACA DO KLASY” (3 000,00 zł)

– dofinansujemy potrzeby dzieci w trudnej sytuacji materialnej (wycieczki, etc. 500,00 zł)

Drodzy Rodzice!

Aby realizować nasze pomysły i naszą działalność, potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego.

Bez wpłat od Państwa nie będziemy w stanie zrealizować wszystkich zaplanowanych zadań.

Jesteśmy świadomi jakie ograniczenia nakłada na nas obecna sytuacja, ale jednocześnie chcielibyśmy wspierać dzieci i ich zaangażowanie w wydarzenia organizowane przez szkołę.

Chcemy, by trudna sytuacja pandemii jak najmniej się odbiła na życiu szkolnym naszych dzieci.

Zawsze też jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i sugestie – zachęcamy do kontaktu z nami poprzez email, facebook lub Wasze trójki klasowe.

Chcemy działać transparentnie, abyście Państwo wiedzieli na co wydajemy wpłacone środki. Jeśli macie Państwo jakieś pytania, wątpliwości w kwestii wydatkowanych przez nas środków, prosimy o kontakt bezpośredni z nami – udzielimy odpowiedzi, wyjaśnimy.

Nasze działania są konsultowane z Państwem podczas naszych spotkań oraz realizujemy w uzgodnieniu z Dyrekcją Szkoły.

Życzymy wszystkim zdrowia i pogody ducha.

Z wyrazami szacunku,

Rada Rodziców SP 67