KONKURS MATEMATYCZNY „HORYZONTY MATEMATYKI”

Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny

Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi  im. Jacka Kuronia  wspólnie z Poznańską Fundacją Matematyczną oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM zapraszają wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w piątej edycji konkursu matematycznego „Horyzonty Matematyki”, który odbędzie się dnia 9 marca 2018 roku o godzinie 11:00 na terenie Kampusu UAM Morasko – Wydział Matematyki i Informatyki, Wydział Fizyki.

Celem konkursu jest poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
Konkurs ma nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest umiejętność słuchania i przetwarzania informacji.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, każda szkoła może zgłosić maksymalnie 10 osób. Zainteresowane uczestnictwem w konkursie szkoły proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem strony internetowej > kliknij < w terminie do 25 lutego 2018 roku, jednak w przypadku przekroczenia limitu miejsc organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zablokowania listy.  Uczniowie są zobowiązani również do wypełnienia i dostarczenia w dniu konkursu pisemnej zgody rodziców – załącznik. Szkoły zgłoszone do konkursu otrzymają najpóźniej do 2 marca 2018 roku e-maila potwierdzającego uczestnictwo w konkursie.

Zgoda na przetwarzanie danych Horyzonty

Regulamin Horyzonty 2018

Kontakt:

Koordynator:
Kinga Kolczyńska-Przybycień
E-mail: kingakolczynska1@o2.pl

Wydział Matematyki i Informatyki UAM:
Magdalena Adamczak
E-mail: magdam@amu.edu.pl